راه کارهای استفاده از سنگ جیوه قرمز در اختراع گراهامبل کشف شد

یک فلز سنگین سمی که می‌تواند مشکلات جدی و پایداری برای سلامتی ایجاد کند در مکان‌هایی که انتظارش را ندارید ظاهر می‌شود.

اکنون بیش از دو سال از اجرایی شدن کنوانسیون میناماتا، معاهده جهانی برای حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست در برابر اثرات نامطلوب جیوه می گذرد. اما تولید بسیاری از محصولات حاوی جیوه در سراسر جهان ادامه دارد.

Rossana Silva Repetto، دبیر اجرایی کنوانسیون Minamata می‌گوید: جیوه باید با استفاده از یک رویکرد دایره‌ای مدیریت شود که هدف آن محافظت از سلامت انسان و محیط زیست در برابر اثرات منفی جیوه و سنگ جیوه و ترکیبات جیوه است.

خبر خوب این است که طیف گسترده ای از جایگزین های ایمن و با عملکرد بالا برای محصولات حاوی جیوه توسعه یافته است و همچنین حکم خرید و فروش جیوه قرمز به دلیل سمی بودن این ماده بسیار سنگین می باشد.

و به لطف کنوانسیون میناماتا  به ویژه ماده 4، که کشورها را ملزم می کند اقداماتی را برای حذف تدریجی تولید و تجارت محصولات حاوی جیوه انجام دهند، و ضمیمه A که ضرب الاجل هایی را برای این فرآیند تعیین می کند فقط یک مسئله زمان است که جیوه وجود دارد.

جیوه

جایگزین های رایگان به طور کامل جایگزین همتایان سمی تر خود می شوند.

پیش از سومین کنفرانس اعضای کنوانسیون میناماتا، که از 25 تا 29 نوامبر در ژنو گرد هم می‌آید، فهرستی از مفیدترین نوآوری‌ها را که 100 درصد بدون جیوه هستند، گردآوری کرده‌ایم.

جیوه قرمز از جمله ماده ای سمی می باشد که در ساخت آمپول و واکسن از آن استفاده می شود و قیمت آمپول جیوه قرمز با توجه به کاربرد و میزان تقاضا و عرضه ای که دارد تعیین می گردد.

اگر دندانپزشک شما تا به حال به شما گفته است که حفره دارید و سن شما بالاتر از حد معینی است، این احتمال وجود دارد که با مقدار کمی جیوه در دهان خود راه بروید.

آمالگام دندانی که برای پر کردن حفره‌های دندان استفاده می‌شود، به طور سنتی از ترکیبی از جیوه و آلیاژ فلزی حاوی نقره، قلع و مس ساخته می‌شود.

سنگ جیوه به دلیل اینکه جیوه دارد به سنگی که در آینه دیده نمی شود معروف است.

دانشمندان تعدادی جایگزین بدون جیوه برای پر کردن ابداع کرده‌اند، اما اینها نسبت به آمالگام سنتی گران‌تر هستند و چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. قیمت لنت ترمز عقب ۲۰۶
    2. قیمت یخچال صنعتی روباز
    3. قیمت شکلات انرژی بار کارن
    4. قیمت گلدان شیشه ای ترک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.