زعفران سحرخیز کاشمر رشد گیاهان رونده را 10 برابر می کند

زعفران، گیاهی از خانواده زنبق، نوعی ادویه است که اغلب در پخت و پز استفاده می شود. زعفران که زادگاه آن جنوب غربی آسیا است، در کشورمان بیشتر در سافرانبولو کشت می شود.

زعفران سحرخیز کاشمر به عنوان طعم دهنده و رنگ دهنده استفاده می شود. این گیاه که برای بسیاری از بیماری ها مفید است به عنوان رنگ خوراکی نیز جای خود را در آشپزخانه ها باز می کند. پس زعفران چه می کند؟ فواید و کاربردهای زعفران به شرح زیر است:

زعفران از نظر آنتی اکسیدان بسیار غنی است. از سلول ها در برابر استرس محافظت می کند. بسته به سن برای اختلالات روانی خوب است. همچنین در درمان التهابات استفاده می شود. برای از دست دادن حافظه خوب است.

همچنین برای تقویت حافظه نیز شناخته شده است. هم برای مردان و هم برای زنان مفید است. به خصوص برای زخم ها و مشکلات گوارشی می توان از چای زعفران استفاده کرد.

زعفران سحرخیز کاشمر

از روند درمان بیماری های تنفسی مانند آسم پشتیبانی می کند. خاصیت ضد سرطان دارد. از گسترش تومورهای سرطانی جلوگیری می کند و به کوچک شدن آنها کمک می کند.

رایحه زعفران اثری آرام بخش و آرام بخش دارد. در درمان اختلالات گوارشی استفاده می شود. از سیستم گوارشی حمایت می کند.
در درمان زخم معده استفاده می شود.

اشتها آور است. بنابراین می توان آن را به برنامه تغذیه افرادی که قصد افزایش وزن دارند اضافه کرد. لثه ها را تقویت می کند. درد لثه را کاهش می دهد.

لک های پوستی را کاهش می دهد. به پوست کمک می کند تا روشن و شاداب به نظر برسد. از پیری پوست جلوگیری می کند. از پوست در برابر اثرات مضر آفتاب محافظت می کند.

زعفران معمولاً به صورت پودر در عطاری ها و بازارها به فروش می رسد. ادویه زعفران با افزودن آن به غذاهایی مانند برنج، مرغ و سوپ استفاده می شود. در تهیه چای نیز از آن استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.