زعفران 1 گرمی قائنات داروی اطبا سنتی برای کودکان کم اشتها است

طبق مطالعات اخیر، به نظر می رسد زعفران دارای خواص مختلفی است که فوایدی برای بدن انسان به همراه دارد. مواد فعال موجود در آن اثرات مفیدی بر روی قسمتی از سیستم عصبی مسئول خلق و خو دارد.

این عمل در یک محیط بالینی بر روی افرادی که از حالت خفیف افسردگی رنج می برند آزمایش شده است و نتایج مثبتی به همراه دارد. خواص زعفران 1 گرمی قائنات در مورد علائم معمولی سندرم پیش از قاعدگی مانند نوسانات خلقی و تنش عصبی نیز مفید است. برای مغز خوب است.

به لطف خواص آنتی اکسیدانی کاروتنوئیدها، حافظه و توانایی یادگیری نیز از مصرف پودر گرانبها سود می برند. این فرضیه در حال بررسی است که زعفران می تواند از رسوب برخی پروتئین های موجود در مغز انسان در هنگام ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

برای چشم خوب است: به دلیل وجود ویتامین A، مصرف زعفران برای مقابله با دژنراسیون ماکولای معمولی در سنین بالا مفید است. فواید آن بر التهاب مجاری تنفسی به ویژه آسم نیز تأثیر می گذارد.

در واقع این ادویه به پاکسازی مجاری تنفسی و کاهش التهاب کمک می کند و در نتیجه تنفس و شدت حمله آسم را تسهیل می کند. این ادویه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با کاهش سرعت پیری سلولی، برای سلامت پوست مفید است.

زعفران 1 گرمی قائنات

برای این منظور می توانید کمی زعفران را با مقداری پالپ پاپایا مخلوط کرده و ۱۵ دقیقه قبل از حمام روی صورت بمالید. این نوع ماسک زیبایی دو خاصیت اصلی دارد.

اول اینکه پاپایین موجود در پاپایا به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست کمک می کند و آنتی اکسیدان های موجود در زعفران از ایجاد لک و چین و چروک جلوگیری می کند.

از این ادویه می توان برای درمان مشکلات بی خوابی نیز استفاده کرد. در این راستا می توان آن را به صورت مخلوط با چای یا شیر قبل از خواب استفاده کرد.

چای دم کرده با زعفران برای درمان پسوریازیس و از بین بردن تجمع گاز در روده و معده استفاده می شود. سافرانال، روغن فرار موجود در ادویه، یک آنتی اکسیدان با اثر سیتوتوکسیک بر سلول های سرطانی است و دارای فعالیت ضد افسردگی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.