سیم مفتول حدید رها شده در دریا توسط گردشگاران منجر به مرگ دو فوک خزری شد

سیم های برق رسانایی هستند که الکتریسیته را از یک منبع، معمولاً ترانسفورماتور نزدیک، به یک پریز در خانه یا محل کار شما منتقل می کنند. آنها همچنین الکتریسیته را در وسایل برقی و وسایل الکترونیکی هدایت می کنند.

سیم‌های برق در مواد، محفظه‌ها و اندازه‌های مختلف برای تحمل بارهای الکتریکی مختلف و شرایط مختلف استفاده می‌شوند. اگرچه می توان آنها را از آلومینیوم و سایر مواد ساخت، تقریباً تمام سیم های برق از مس ساخته شده اند.

سیم های تک هادی رایج ترین نوع سیم های برق هستند. دو نوع وجود دارد: رشته ای و جامد. سیم های رشته ای را در بسیاری از وسایل الکترونیکی رایج مانند شارژرهای تلفن همراه خواهید دید، زیرا آنها انعطاف پذیر هستند.

سیم مفتول حدید سفت هستند و جریان الکتریسیته را بهتر هدایت می کنند. آنها زمانی استفاده می شوند که سیم کشی طولانی و یکنواخت باشد. ترموپلاستیک با پوشش نایلون مقاوم در برابر آب بالا و روکش نایلون مقاوم در برابر حرارت بالا رایج ترین انواع سیم های تک هادی هستند.

سیم مفتول حدید

کابل های چند رسانا در پشت دیوارهای خانه شما و برای اتصال وسایل سنگین مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی استفاده می شود. این کابل‌های الکتریکی که معمولاً نوع NM یا غیرفلزی نامیده می‌شوند، از یک سیم زنده یا داغ تشکیل شده‌اند.

سیم زمین؛ و سیم خنثی که در یک غلاف پلاستیکی قرار گرفته اند. کابل های NM برای وسایل سنگین که همیشه با روکش سیاه پوشانده می شوند، برای استفاده در مدارهای 120/140 طراحی شده اند.

کابل سیمی با روکش فلزی یا MC در یک محفظه فلزی مارپیچی، معمولاً آلومینیومی، که حاوی سیم زنده، زمین و خنثی است قرار دارد. کابل MC به دلیل مواد و کاربردهایی که برای آن استفاده می شود گران تر است.

کابل MC عمدتاً در کاربردهای صنعتی به دلیل توانایی آن در تحمل بارهای سنگین استفاده می شود و پوشش فلزی آن محافظت در برابر خرابی سیم و کاهش خطرات آتش سوزی را فراهم می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.