فلاونوئیدها عسل که از ترکیبات طبیعی هستند جزو کدام حلقه است؟

فلاونوئیدها به گروهی از ترکیبات طبیعی فعال با ساختار 15 کربنی اطلاق می شود که شامل دو حلقه بنزن است که توسط یک حلقه پیران هتروسیکلیک به هم متصل شده اند.

فلاوانون ها (نارینگنین، پینوسمبرین ، و هسپرتین، ایزوفلاون ها عسل کوهی کردستان  ژنیستئین و آنتوسیانیدین ها،فیتواستروژن ها است. ساختار شیمیایی عمده فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک موجود در عسل را نشان می دهد.

فعالیت آنتی اکسیدانی

عوامل اکسیدان مانند اکسیژن در جلوگیری از آسیب نقش دارند عسل طبیعی کندو به عنوان یک آنتی اکسیدان که در غذاها و بدن انسان تشخیص داده می شود.

عسل

عسل در بسیاری از فرآیندهای پیری و فرآوری مواد بسیار واکنش پذیر از اکسیژن که رادیکال های آزاد نامیده می شود و گونه های اکسیژن فعال (ROS) در طی متابولیسم تولید می شوند.

این مواد با لیپیدها و اجزای پروتئین موجود در غشای سلولی، عسل طبیعی بدون موم آنزیم ها و همچنین DNA تعامل دارند.

این واکنش های مخرب ممکن است منجر به بیماری های مختلفی شود. خوشبختانه، آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را قبل از اینکه آسیبی وارد کنند، مهار می کنند.

هر دو ماده آنزیمی و غیر آنزیمی در آنتی اکسیدان محافظ کاربرد دارند عسل طبیعی کوهی توانایی عسل برای خواص آنتی اکسیدانی مربوط به درخشندگی عسل است.

بنابراین، عسل تیره تر دارای ارزش آنتی اکسیدانی بالاتری است نشان داده شده است که ترکیبات فنلی عامل اصلی فعالیت آنتی اکسیدانی عسل هستند.

زیرا سطح فنلی مربوط به مقادیر فعالیت جذب رادیکال عسل است طیف گسترده ای از ترکیبات فعال موجود در عسل است.

بنابراین، عسل این توانایی را دارد که به عنوان یک آنتی اکسیدان رژیمی عمل کند.

با توجه به ادبیات علمی، استفاده از عسل به تنهایی یا در ترکیب با درمان های معمولی ممکن است یک آنتی اکسیدان جدید در کنترل استرس اکسیداتیو باشد.

در واقع از اکثر این داده های استخراج شده از تحقیقات تجربی، نیاز ضروری به مطالعه این اثر آنتی اکسیدانی عسل در اختلالات مختلف انسانی وجود دارد.

 • منابع:
  1. Honey and Health: A Review of Recent Clinical Research
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از عروسک در میدان مسابقه دوندگی
  2. تنها مسگر زن شناخته شده که ظروف مسی می سازد
  3. ماهی آکواریومی پیدا شده است که ۱۰۰ سال سن دارد!
  4. با استفاده از این محصولات هرگز بیمار نمی شوید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.