قهوه ترک عامل جدایی یک زوج جوان

اثرات تحریکی مصرف زیاد کافئین موجود در قهوه ترک ممکن است باعث تپش قلب شما شود. همچنین ممکن است منجر به تغییر ریتم ضربان قلب شود که فیبریلاسیون دهلیزی نامیده می شود، که در افراد جوانی که نوشیدنی های انرژی زا حاوی دوزهای بسیار بالای کافئین مصرف می کردند گزارش شده است.

در یک مطالعه موردی، زنی که برای اقدام به خودکشی مقدار زیادی پودر و قرص کافئین مصرف کرده بود، دچار ضربان قلب بسیار سریع، نارسایی کلیه و سایر مشکلات جدی سلامتی شد.

با این حال، به نظر نمی رسد این تأثیر در همه رخ دهد. در واقع، حتی برخی از افراد مبتلا به مشکلات قلبی ممکن است بتوانند مقادیر زیادی کافئین را بدون هیچ گونه عوارض جانبی تحمل کنند.

در یک مطالعه کنترل‌شده، زمانی که 51 بیمار نارسایی قلبی 100 میلی‌گرم کافئین در ساعت به مدت پنج ساعت مصرف کردند، ضربان قلب و ریتم آن‌ها طبیعی بود.

صرف نظر از نتایج مطالعات مختلط، اگر بعد از نوشیدن نوشیدنی‌های کافئین‌دار، متوجه تغییراتی در ضربان یا ریتم قلب خود شدید، مصرف خود را کاهش دهید.

قهوه ترک

دوزهای زیادی از کافئین ممکن است ضربان یا ریتم قلب را در برخی افراد افزایش دهد. این اثرات ظاهر می شود. از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. اگر آنها را احساس می کنید، در نظر بگیرید که خود را کاهش دهید

خستگی
قهوه، چای و سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار سطح انرژی را افزایش می‌دهند.

با این حال، آنها همچنین می توانند با ایجاد خستگی پس از خروج کافئین از سیستم شما، اثر معکوس داشته باشند.

یک بررسی از 41 مطالعه نشان داد که اگرچه نوشیدنی‌های انرژی‌زای کافئین‌دار هوشیاری را افزایش می‌دهند و خلق و خوی خود را برای چند ساعت بهبود می‌بخشند، شرکت‌کنندگان اغلب بیش از حد معمول در روز بعد خسته بودند.

البته، اگر به نوشیدن مقدار زیادی کافئین در طول روز ادامه دهید، می توانید از اثر برگشتی جلوگیری کنید. از سوی دیگر، این ممکن است بر توانایی خواب شما تأثیر بگذارد.

برای به حداکثر رساندن فواید کافئین روی انرژی و جلوگیری از خستگی مجدد، آن را در دوزهای متوسط و نه زیاد مصرف کنید.

کافئین انرژی را فراهم می کند، زمانی که اثرات آن به طور غیرمستقیم منجر به خستگی می شود فرسوده شدن مصرف متوسط کافئین را هدف قرار دهید تا به کاهش خستگی مجدد کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.