مصرف عناب ضد سرفه توسط سازمان بهداشت جهانی ممنوع اعلام شد

عناب که در آسیا بسیار حضور داشت، سپس به خاورمیانه و شمال آفریقا مهاجرت کر. پس از آن بسیار مورد قدردانی قرار گرفت، به همان اندازه که به دلیل طعم و خواص دارویی آن (در برابر بیماری های مثانه به آن فضیلت خاصی نسبت داده شد).

امروزه در فرانسه نادر است. می توانیدعناب ضد سرفه را تازه، در برخی از خواربار فروشی ها و در سایت های فروش آنلاین پیدا کنید. پیدا کردن آن به شکل خشک شده آن، به ویژه در فروشگاه های ارگانیک، آسان تر است.

عناب در پاییز بالغ می شود و عمدتاً از سپتامبر تا اکتبر در غرفه ها یافت می شود. عناب با حدود 80 کالری در هر 100 گرم، میوه ای نسبتاً کالری است. عناب به عنوان آب نبات نیز مصرف می شود.

یکی از دارایی های اصلی آن غنی بودن از ویتامین C است که به ویژه در محافظت در برابر عفونت های ویروسی نقش مهمی ایفا می کند. در چین عناب را به روش های مختلفی مانند خشک شده تهیه می کنند.

عناب همچنین مملو از پتاسیم است که برای انقباض عضلات ضروری است. آهن نیز وجود دارد، اما فیبرهایی نیز برای دستگاه گوارش مفید هستند و احساس سیری را به همراه دارند.

عناب ضد سرفه

مراقب باشید، عناب خشک حدود 4 برابر کالری بیشتری دارد و مقادیر نسبتا زیادی کربوهیدرات ساده را تامین می کند. برای اطمینان از پختگی عناب، بهترین کار این است که آن را آزمایش کنید!

باید سفت، صاف و یکنواخت باشد. بررسی کنید که آسیب نبیند، بدون ضربه یا لکه های قهوه ای. تازه، عناب حداقل به مدت 5 روز در محفظه سبزیجات یخچال نگهداری می شود. خشک شده، آن را در کوزه های دربسته قرار می دهند و از آفتاب محافظت می کنند.

همچنین می توان آن را تازه با کمی شکر برای انواع کمتر شیرین میل کرد. در نهایت در آسیا از عناب برای تهیه شراب استفاده می شود و در تولید شربت چای شیرین نیز استفاده می شود.

ویتامین C همچنین جذب آهن را افزایش می دهد و عملکرد آنتی اکسیدانی آن به مبارزه با رادیکال های آزاد و پیری سلول کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.