کلبه ای که با پتو یک نفره ضخیم تزیئن شده است در آمازون یافت شد

مطالعات بسیار کمی وجود دارد که استفاده از پتو یک نفره ضخیم وزن دار را برای ADHD بررسی می کند، اما مطالعه ای در سال 2014 با استفاده از جلیقه های وزن دار انجام شد. در این مطالعه، محققان توضیح می دهند که جلیقه های وزن دار در درمان ADHD برای بهبود توجه و کاهش حرکات بیش فعال استفاده شده است.

این مطالعه نتایج امیدوارکننده‌ای را برای شرکت‌کنندگانی که از جلیقه وزن‌دار در طول آزمایش عملکرد مداوم استفاده کردند، یافت. این شرکت‌کنندگان کاهش‌هایی را در افتادن از کار، ترک صندلی‌ها و بی‌قراری تجربه کردند.

بی خوابی و اختلالات خواب
تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند باعث اختلالات خواب شود. پتوهای وزن دار می توانند به چند روش ساده کمک کنند. فشار اضافی ممکن است به آرام کردن ضربان قلب و تنفس شما کمک کند. این ممکن است قبل از اینکه به استراحت شبانه خوبی بپردازید، آرامش را آسان تر می کند.

آرتروز
هیچ مطالعه تحقیقاتی در مورد استفاده از پتوهای وزن دار برای آرتروز وجود ندارد. با این حال، یک مطالعه با استفاده از ماساژ درمانی ممکن است پیوندی را ارائه دهد.

پتو

در این مطالعه کوچک، 18 شرکت کننده مبتلا به آرتروز به مدت هشت هفته ماساژ درمانی روی یکی از زانوهای خود دریافت کردند. شرکت کنندگان در مطالعه خاطرنشان کردند که ماساژ درمانی به کاهش درد زانو کمک کرده و کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد.

ماساژ درمانی به مفاصل استئوآرتریت فشار عمیقی وارد می‌کند، بنابراین ممکن است مزایای مشابهی در هنگام استفاده از پتوی وزن دار مشاهده شود.

درد مزمن
درد مزمن یک تشخیص چالش برانگیز است. اما افرادی که با دردهای مزمن زندگی می کنند ممکن است با استفاده از پتوهای وزن دار تسکین پیدا کنند.

مطالعه‌ای که در سال 2021 توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو انجام شد، نشان داد که پتوهای سنگین، درک درد مزمن را کاهش می‌دهند. نود و چهار شرکت کننده با درد مزمن به مدت یک هفته از یک پتوی سبک یا سنگین استفاده کردند. کسانی که در گروه پتوی وزن دار بودند، به ویژه اگر با اضطراب زندگی می کردند، تسکین یافتند. اگرچه پتوهای وزن دار سطح شدت درد را کاهش ندادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.